Māmiņu klubs E-Žurnāls Radio Veikals Autiņbiksītes.lv Maminklub.lv

Raidījumu vada

Pirmdienās

Kristīne Virsnīte

Jaunā māmiņa. Radio raidījuma vadītāja pirmdienās.
Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās

Diāna Zande

Radio raidījuma vadītāja, psiholoģe un piecu bērnu māmiņa
« « Uz sākumu
Pirmdien, 2009. gada 25. maijā

Jaunas potes bērnu vakcinācijas kalendārā. Kāpēc?

 Ir daudz mītu un neskaidrību par potēm. Pēc dažiem gadiem vakcinācijas kalendāru papildinās jaunas potes - kādas tās būs unn kāpēc tās nepieciešamas?


Māmiņu klubā sarunāsies infektoloģe, Prof. Baiba Rozentāle un Veselības Ministrijas sabiedrības veselības departamenta vadītāja Inga Šmate. Ieklausīsimies arī dažādu ārstu un speciālistu viedokļos.


Ja arī Tev ir jautājumi par bērnu vakcināciju, raksti tos ŠEIT komentāros vai piesakies uz interviju: radio@maminuklubs.lvStudijā eksperti

Inga Šmate
Veselības Ministrija
Vaira Īrisa Kalniņa
virusoloģe
Ilona Auziņa
bērnu un pusaudžu ginekoloģe
« « Uz sākumu
Jautājumi un komentāri: 20
vizy : Pirmdien, 2009. gada 14. septembrī 15:38 « Atbildēt
Paldies jums par komentāriem! Es jau sen biju izlēmusi, ka savus bērnus nemocīšu ar potēm - uzskatu tās par lielāko murgu mazajiem cilvēciņiem.Vīru gan vēl neesmu spējusi pārliecināt,bet esmu droša, ka slimības var izārstēt, kad tās atnāk un nav jāsabojā maza cilvēciņa organisms pirmajās dzīves dienās.
Atbilde vizy

Atcelt

leila : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 20:52 « Atbildēt
Paldies par beidzot patiešām interesantu un sakarīgu raidījumu par šo tēmu!
Atbilde leila

Atcelt

Inese : Sestdien, 2009. gada 27. jūnijā 14:07
Manuprāt, ļoti tendenciozs raidījums, alternatīvos viedokļus nepiedāvā un jautājumi palika virspusēji atbildēti. Pošu slavināšana, blaknes saucot par negadījumu. Uzaiciniet Ingunu Vecvagari - par potēm viņa jau reizi LR1 ēterā runāja, kaut mazliet parādot arī reālo medaļas otru pusi. Protams, vecākiem vieglāk ir potēt bērnus, nedomājot līdzi un atbildību novelt uz mediķu pleciem, kas savukārt sliktos scenārijus noraksta uz bērna individuālajām īpatnībām. Neesmu arī sastapusi vēl nevienu ārstu, kas patiesi izvērtētu bērna veselības stāvokli pirms potēšanas (Un kā gan to var izdarīt 5 dienas vecam zīdainim?! Uz aci?!)!
Baiba : Ceturtdien, 2009. gada 28. maijā 13:57
Man savukārt jāteic, ka tieši šis raidījums man nedeva ne vienu jaunu informāciju:( Tāda pošu slavināšanas pēcgarša...
inna : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 20:52
paldies, paldies1
Saanta : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:26 « Atbildēt
Kapēc uz sarunu nav uzaicināts arī homeopāts? Es piemēram negribētu sev iešpricēt novājinātu "vēzi" un savam meitai ne tik. manam dēlam pēc 2.potes sākās nopietnas problēmas ar imunitāti. Pēc tam atteicos no visām, bieži nācās noklausīties piezīmes, ka esmu muļķe un citas nejaucības no ārstiem. Diezgan skumji, jo manuprāt ir ļoti maz objektīvas informācijas par šo jautājumu
Atbilde Saanta

Atcelt

Māmiņu klubs : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:26
Tāpēc ka homeopātiem ir pilnīgi cits lauciņš un cits sakāmais, bet noteikti būs raidījums arī par homeopātiju bērnu veselības aizsardzībā. Jau gatavojam!
Agnese : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 15:34 « Atbildēt
Ļoti interesē speciālistu viedoklis par pneimovakcīnu. Kādos gadījumos to iesaka veikt? Vai var vakcinēt bērnu (3.g.), ja ar klepu slimo apmēram 4 reizes gadā 7-12 dienas ilgi. Vienmēr līdz šim esam iztuikuši bez antiobiotiku lietošanas.
Atbilde Agnese

Atcelt

Linda : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:28 « Atbildēt
Vai visas šīs vakcīnas ir bērniem līdz 18 gadiem bezmaksas?
Atbilde Linda

Atcelt

Māmiņu klubs : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:28
Jaunās vakcīnas - pret dzemdes kakla vēzi, pneimokoku un rotavīrusu ir maksas vakcīnas , arī bērniem. Izņemot,ja pašvaldība finansē. Taču ir plānots tās iekļaut kalendārā, lai tie, kas grib, var vakcinēties bez maksas
Linda : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 15:22 « Atbildēt
Vai visas šīs vakcīnas ir bērniem līdz 18 gadiem bezmaksas?
Atbilde Linda

Atcelt

Mamma : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:29 « Atbildēt
Kā es ,kā māte , varu zināt, cik pareizi ģimenes ārstes kabinetā vispār tiek uzglabātas vakcīnas? Vai to kads kontrolē? Vai tiek medmāsas laiku pa laikam apmācītas? Kā es varu zināt, kādas tieši vakcīnas tiek iepirktas tagadējos ekonomiskajos apstākļos - vai netaupa uz kvalitātes rēķina? Kāpēc nekur nevar izlasīt zāļu lietošanas instrukciju un ģimenes ārste jau arī nepaskaidro - vai nu nav laika, vai arī , lai nesatrauktu vecākus. Kāpēc vispār pirmajā bērna gadā ir tik pieblīvēts vakcinācijas kalendārs?
Atbilde Mamma

Atcelt

Māmiņu klubs : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:29
Vakcīnu uzglabāšanai ārstu kabinetos un ārstniecības iestādēs ir ļoti stingri noteikumi un to uzglabāšana, kā arī izlietošana tiek ļoti stingri kontrolēta. Pat dažas stundas ārpus uzglabāšanas kamerām var sabojāt vakcīnu, tāpēc tam skatās līdzi
lola : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:32 « Atbildēt
kas notiek, ja izdomā nepotēties?
Atbilde lola

Atcelt

Māmiņu klubs : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:32
Katrs vecāks uzņemas atbildību par savu bērnu - potēt jeb nē. Tādas ir ikviena tiesības - izvēlēties, tikai mēs - pieaugušie = izvēlamies bērnu vietā. Ministru kabineta noteikumi paredz atteikšanos, taču jāņem vērā, ka piemēram, izglītības iestādēs, kur tiek prasītas bērna vispārējās veselīb as kartes, tiek prasīta arī pošu pase. Taču nevakcinētu bērnu nedrīkst neņemt bērnudārzā
Baiba : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:33 « Atbildēt
Pēc otrās kompleksās potes (difterija,stingumkrampji un parējās slimības), kuru potējām pilna gada vecumā, jo mazliet bijām "aizkavējušies" - meitiņai 5 stundas pēc vakcīnas sacēlās 39 grādu temperatūra, kura turējās 2 dienas, un tikai 3-jā dienā tā nokritās uz 37,5 (devām visas dienas Panadol sīrupu), bet vairāk par temperatūru mani uztrauc monotonais bērna kliedziens potes saņemšanas vakarā un tas, cik bērns jutās slikti, svīda un murgoja miegā. Tulīt būs laiks potēt 3 poti - kā tagad rīkoties, vai nebūtu prātīgāk atlikt šo poti uz pāris mēnešiem un pēc tam nodot asins analīzi uz antivielām!?
Atbilde Baiba

Atcelt

Baiba : Ceturtdien, 2009. gada 28. maijā 13:53
Nākamreiz, kad potēsim, mūsu ģimenes ārste lika 3 dienas pirms potes dzert suprastīnu pa tabletei dienā un arī potes dienā pusīti. Potsim tagad mazliet vēlāk - jūlijā, bet tāpat satraukums ir, jo ārste par to kliegšanu vien paraustīja plecus.
Māmiņu klubs : Pirmdien, 2009. gada 25. maijā 22:33
Par šādām blakusparādībām būtu jāziņo bērna ārstam uzreiz, vakcinācijas dienā. Principā paaugstināta temperatūra skaitās kā ļoti izplatīta pēcreakcija. Parasti ārsti par to brīdina
Una : Trešdien, 2009. gada 27. maijā 19:45 « Atbildēt
Manam berninam(tulit bus 5 menesi) kreisaja padusite ir izveidojies bumbulis 0,8mm. Arsts saka, ka ta ir reakcija uz tuberkulozes poti, ko vins sanema izrakstoties no Dzemdibu nama. Piebildisu, ka berninam ir partraukta vakcinacija 2 menesu vecuma sakara ar NSG konstatetu udentinu, kas nav uzsucies galvina. Vai ir pamats satraukties? Vai tiesam var but sada reakcija uz poti?
Atbilde Una

Atcelt

Baiba : Trešdien, 2009. gada 27. maijā 19:45
Jā, ar steigu uz tuberkolozes un plaušu slimību valsts aģentūru!!! Bumbulis kreisajā padusē ir pirmais pamats uztraukumam! Mums bija tieši tas pats, bija operācija, zāles, imunitāte švaka... kā teica viens doks - jūs inficēja ar tuberkolozi!
Lūk - kāpēc par šo nekur netiek runāts???
Pievienot komentāru

Drīzumā

Trešdien, 2009. gada 16. septembrī
Studijā eksperti
Dace Čible
psiholoģe
Ilze Ābelīte - Goluba
Adriana māmiņa
Inga Krastiņa
Krišjāņa māmiņa
Ceturtdien, 2009. gada 17. septembrī
Studijā eksperti
Diāna Timofejeva
Dabas Vides estētikas studijas vadītāja
Otrdien, 2009. gada 22. septembrī
Studijā eksperti
Astrīda Čeppe
kafejnīcas "Hromets" šefpavāre
Natālija Petruhina
uztura speciāliste
Ceturtdien, 2009. gada 24. septembrī
Studijā eksperti
Ieva Saulīte
BKUS pediatre
Ingūna Vārtiņa
"Patnis'' pirmsskolas vadītāja
Pirmdien, 2009. gada 28. septembrī
Studijā eksperti
Ilze Bērziņa
2 bērnu māmiņa
Elīna Veidemane
www.meistardarbs.lv radītāja
Anna Kovaļčuka
aktīvā māmiņa
Pirmdien, 2009. gada 05. oktobrī
Studijā eksperti
Mirdza Liepiņa
psihoterapeite
Zigrīda Tautere
neonatoloģe
Maija Petrovica
ginekoloģe
Trešdien, 2009. gada 07. oktobrī
Studijā eksperti
Daina Kājiņa
Latvijas Privāto pirmsskolu Valdes priekšsēdētāja
Ingūna Vārtiņa
"Patnis'' pirmsskolas vadītāja
Laila Lāce
pirmsskolas pedagoģe